58 0164 91 021

طراحی تجربه کاربری (UX)

طراحی تجربه کاربری (UX) فرآیندی است که تیم‌های طراحی از آن برای ایجاد محصولاتی استفاده می‌کنند که تجربیات معنادار و مرتبطی را به کاربران ارائه می‌دهند. طراحی UX شامل طراحی کل فرآیند به دست آوردن و یکپارچه سازی محصول، از جمله جنبه های نام تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد است.

طراحی یک تجربه نه تنها شامل سهولت استفاده از نرم افزار، بلکه طراحی تجربیات دیگر مرتبط با محصول، به عنوان مثال، کمپین بازاریابی، بسته بندی و پشتیبانی پس از فروش است. مهم‌تر از همه، طراحی UX با ارائه راه‌حل‌هایی مرتبط است که نقاط درد و نیازها را برطرف می‌کند.

از این گذشته، هیچ کس از محصولی استفاده نخواهد کرد که هیچ هدفی ندارد.

کاری که طراحان UX انجام می دهند فراتر از طراحی UI است

طراحی تجربه کاربر” اغلب به جای عباراتی مانند “طراحی رابط کاربری” و “قابلیت استفاده” استفاده می شود. با این حال، در حالی که طراحی کاربری و رابط کاربری (UI) جنبه های مهم طراحی UX هستند، آنها زیر مجموعه های آن هستند.

یک طراح UX به کل فرآیند به دست آوردن و یکپارچه سازی یک محصول، از جمله جنبه های نام تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد مربوط می شود. این داستانی است که قبل از اینکه دستگاه حتی در دست کاربر باشد شروع می شود.

بنابراین، محصولاتی که تجربه کاربری فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند (به عنوان مثال، آیفون) با توجه به مصرف یا استفاده محصول و کل فرآیند خرید، مالکیت و حتی عیب‌یابی آن طراحی می‌شوند. به طور مشابه، طراحان UX فقط بر ایجاد محصولات قابل استفاده تمرکز نمی کنند. آنها بر جنبه های دیگر تجربه کاربر مانند لذت، کارایی و سرگرمی تمرکز می کنند. در نتیجه، هیچ تعریف واحدی از تجربه کاربری خوب وجود ندارد. در عوض، یک تجربه کاربری خوب نیازهای کاربر خاص را در زمینه خاصی که از محصول استفاده می کند، برآورده می کند.

یک طراح UX تلاش می کند به این سوال پاسخ دهد: “چگونه می توانیم تجربه تعامل با یک کامپیوتر، یک گوشی هوشمند، یک محصول یا یک سرویس را تا حد امکان بصری، روان و دلپذیر کنیم؟

شرکت های پیشرو برای کسب مزیت رقابتی به خدمات طراحی UX سطح بالا نیاز دارند. خدمات UX ابر رایان، به ایجاد محصولات و تجربیاتی که مردم دوست دارند کمک می کند.

ثبت سفارش

با چند کلیک سفارش خود را ثبت کنید
کارشناسان ما، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

"(ضروری*)" indicates required fields

خدمات مورد درخواست(ضروری*)
بودجه (تومان)(ضروری*)
فایل ها را به اینجا بکشید
Accepted file types: jpg, png, pdf, , Max. file size: 125 MB, Max. files: 2.
    در صورتی که در ارتباط با پروژه فایلی دارید در این قسمت آپلود کنید.
    این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .